Takstar SGC-1000PRO Shotgun Microphone
Availability:
Out of stock
Advanced common mode rejection low noise amplifier features high SNR
Built-in low cut filter switch for more clear vocal sound pickup
Full metal shielding structure design features excellent RF interference resistance
Provided with portable leather bag and aluminum carrying case
KSh 7,000.00
Out of stock
Compare
• Product Type: Interview Microphone
• Polar Pattern: Hypercardioid
• Driver Diameter: Ф24mm
• Output Impedance: 100Ω
• Frequency Response: 10Hz~25kHz
• Sensitivity: -36±3dB at 1kHz